hero-background-image

Blog

Szkolenie: Szczelność Powietrzna Budynków – Projektowanie i Wykonawstwo 2024
30.10.2024 r.

Zapraszamy na nowe 2-dniowe szkolenie online z projektowania i wykonania szczelnej powłoki budynku. 

Szczelność powietrzna budynku jest kluczowa dla efektywności termoizolacji i najlepszym sposobem na zapobieganie uszkodzeniom konstrukcyjnym. Odgrywa również istotną rolę w utrzymaniu standardu energetycznego budynku, będąc jednym z wymogów certyfikacji budynku w standardzie Passivhaus –  budynek pasywny.  Szczelność to kompleksowy, interdyscyplinarny proces, który wymaga starannego planowania, fachowej realizacji i współpracy wielu branż.

Opis i cel szkolenia

Szkolenie pozwoli zyskać praktyczne umiejętności w zakresie zapewnienia szczelności powietrznej budynku, obejmując wszystkie etapy: od projektowania, przez dobór materiałów i rozwiązań połączeń, po ich realizację na budowie, kontrolę jakości oraz przygotowanie budynku do badania szczelności budynku metodą ciśnieniową -Blower Door.
Szkolenie zostało przygotowa...

szkolenie-szczelnosc-powietrzna-budynkow-projektowanie-i-wykonawstwo-2024

1| VIAR – Pracownia Projektowa – mgr inż. arch. Wiktor Kuchniak
28.06.2024 r.

O Mnie

Od 2018 roku z pasją prowadzę własną firmę w branży architektonicznej, specjalizując się w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. W tym też kierunku stale się rozwijam i poszerzam swoją wiedzę, dlatego ciągły rozwój i innowacje w tej dziedzinie są dla mnie priorytetem. Projektuję budynki, które są zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa, o minimalnym wpływie na środowisko naturalne i zapewniają najwyższy komfort dla ich użytkowników.

Misja

Wierzę, że przyszłość budownictwa leży w harmonii z naturą, którą można osiągnąć dzięki budownictwu w standardzie pasywnym.

Dążę do tego, by każdy projekt był przykładem zrównoważonego budownictwa, promując świadomość i edukację wśród przyszłych inwestorów na temat korzyści płynących z budownictwa pasywnego.

 

czytaj dalej

204

Dyrektywa Budynkowa
22.03.2024 r.

Unia Europejska zadecydowała: masowa renowacja budynków nadchodzi! … tym samym dom pasywny będzie najlepszym budynkiem zeroemisyjnym.

Unia Europejska po raz kolejny stawia czoło wyzwaniom klimatycznym. 12 marca miała miejsce nowelizacja tzw. dyrektywy budynkowej (EPBD)Polska oraz pozostałe państwa członkowskie zobowiązane są do podniesienia efektywności energetycznej budynków i osiągnięcia pełnej dekarbonizacji tego sektora do 2050 roku. Cel jest ambitny, ale nie nierealny.

6 zasad budownictwa pasywnego kluczem do budowania zeroemisyjnych domów i budynków:

Założeniem i wynikiem projektowania budynków pasywnych jest ograniczenie do minimum wymaganej energii do ogrzewania i chłodzenia. Doskonała izolacja termiczna budynku, dokładne uszczelnienie jego powłoki, zapewnienie wymaganej wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacja) i ewentualne uzupełnienie o e...

dyrektywa-budynkowa