hero-background-image

Dyrektywna EPBD – zmiany na rynku budowlanym


Czy budynki o najgorszej charakterystyce energetycznej będą teraz dla właścicieli nieruchomości ciężarem?

Czy dyrektywa EPBD zwana dyrektywą budynkową faktycznie sprawi, że wszystkie nowe budynki będą wymagały dalszej  poprawy efektywności energetycznej?
Co znaczy, że każdy nowy budynek będzie musiał być zeroemisyjny?
Jak zagospodarować szansę na korzyść z transformacji energetycznej w budownictwie?

Wysoka efektywność energetyczna i bezemisyjność budynków to teraz kluczowe aspekty na rynku budowlanym. Wymagane zmiany potrzebują rozsądnych standardów energetycznych. Dom pasywny nie jest jedynym budynkiem w standardzie pasywnym, który spełni normy bezemisyjności. Projektowanie i budowanie domów w oparciu o kryteria budownictwa pasywnego, otwiera furtkę nie tylko dla uzyskania certyfikatu – Passive House (dom, budynek pasywny), ale i do innej honorowanej przez PHI Darmstadt klasy tj. Low Energy House (dom, budynek energooszczędny).  Standard Low Energy House, bez problemów spełnia wymogi zużycia energii pierwotnej i wszystkie inne wymagania, jakie przynosi wdrożenie dyrektywy budynkowej EPBD.

Stolarka okienna odegra kluczową rolę w kontekście modernizacji starych budynków, będąc jednym z  najskuteczniejszych narzędzi, które należy wykorzystać do osiągnięcia celów nowej charakterystyki energetycznej budynków.
Zagadnienie zostanie omówione przez dyrektora PIBP – arch. Kamila Wiśniewskiego, podczas nadchodzącej XIV Edycji Kongresu Stolarki Okiennej, na zaproszenie POiD Związek Polskie Okna i Drzwi.

Zapraszamy do wysłuchania prelekcji naszego dyrektora, która odbędzie się w bloku III o godzinie 14:30, 23 maja 2024 r. Po wystąpieniu zapraszamy na interesującą dyskusję, w której udział weźmie również Maciej Mańko – Marketing Manager w firmie Saint-Gobain Glassolutions, posiadającej tytuł Ambasadora Budownictwa Pasywnego. Firma dostarcza najwyższej jakości szkło dla producentów okien i systemów szklanych do budynków energooszczędnych i pasywnych.